2015/16

2015/16 SCHEDULE

JULY

Thurs 9th – ST PATRICKS v Skonto Riga (Europa League) 622

Fri 10th – CABINTEELY v Shelbourne (Irish Division 1) 623

Sat 11th – LIMERICK v Galway United (Irish Premier) 624

….

AUGUST

Sat 8th – KINGS LANGLEY v St Ives Town (Southern Div 1 Central) 625

Sat 15th – AFC DARWEN v Washington (FA Cup) 626

Wed 19th – BORROWASH VICTORIA v Ellistown & Ibstock United (East Midland Counties) 627

Sat 22nd – BRECHIN CITY v Airdrieonians (Scots Div 1) 628

Sat 29th – HOLKER OLD BOYS v Dunston UTS (FA Cup) 629

…..

SEPTEMBER

Wed 9th – GUERNSEY v Hythe Town (Isthmian Div 1 South) 630

Sat 12th – BUCKLAND ATHLETIC v Hallen (Western Premier) 631

Tues 15th – HARINGEY BOROUGH v Barkingside (Isthmian Div 1 North 632

Fri 18th – LONG MELFORD v Saffron Walden Town (Eastern Counties Premier) 633

Sat 19th (12.00) – CORNARD UNITED v Wivenhoe Town (Eastern Counties Div 1) 634

Sat 19th (15.00) – HAVERHILL ROVERS v Swaffham Town (Eastern Counties Premier) 635

Sat 19th (18.00) – ELY CITY v Haverhill Borough (Eastern Counties Div 1) 636

Mon 21st – Ilkeston v Darlington (Northern Premier League Premier)

Sat 26th – WINCHESTER CITY v Maidenhead United (FA Cup 2nd QR) 637

Tues 29th – NORTH GREENFORD UNITED v Godalming Town (Southern Div 1 Central) 638

…..

OCTOBER

Fri 2nd – FC UNITED v Worcester City (National North) 639

Sat 3rd – ASHTON ATHLETIC v Runcorn Linnets (North West Counties Premier) 640

Sat 10th – Mickleover v Darlington (Northern Premier League Premier)

Tues 13th – CLIPSTONE v Pickering Town (NCEL Premier) 641

Wed 14th – BACUP BOROUGH v Stockport Town (NWC Div 1) 642

Fri 16th – CORSHAM TOWN v Calne Town (Western Div 1) 643

Sat 17th – (11.00) BITTON v Street (Western Premier) 644

Sat 17th – (13.45) OLDLAND ABBOTONIANS v Ashton & Blackwell United (Western Div 1) 645

Sat 17th – (16.30) CADBURY HEATH v Cribbs (Western Premier) 646

SAt 17th – (19.45) KEYNSHAM TOWN v Westbury United (Western Div 1) 647

Sun 18th – (11.00) CHIPPING SODBURY TOWN v Bishop Sutton (Western Div 1) 648

Sun 18th – (14.30) Melksham Town v Gillingham Town (Western Premier)

Tues 20th – AYLESTONE PARK v Barrow Town (East Midlands Counties) 649

Wed 21st – Long Eaton United v Quorn (Midland Premier)

Sat 24th – AFC BRIDGNORTH v Malvern Town (West Midlands Regional Premier) 650

Tues 27th – DRONFIELD TOWN v Hallam (NCEL Div 1) 651

Sat 31st – MOLESEY v Didcot Town (FA Trophy) 652

…..

NOVEMBER

Sat 7th – PHOENIX SPORTS v Witham Town (Isthmian Div 1 North) 653

Sat 14th – SLIMBRIDGE v Bishops Cleeve (Southern Div 1 S&W) 654

Sat 21st – DORKING WANDERERS v Whitstable Town (Isthmian Div 1 South) 655

Tues 24th – HARTLEY WITNEY v Badshot Lea (Combined Counties Premier) 656

Sat 28th – GUISBOROUGH TOWN v Morpeth Town (Northern League Div 1) 657

…..

DECEMBER

Wed 9th – STAPENHILL v Holbrook Sports (Derbyshire FA Senior Cup) 658

Fri 11th – Forest v Wolves (Championship)

Sat 12th – WIDNES v Rochdale Town (North West Counties Div 1) 659

Tues 15th – Handsworth Parramore v Cleethorpes Town (FA Vase 3)

Sat 19th – ROTHWELL CORINTHIANS v Kirby Muxloe (United Counties Premier) 660

Sat 26th – (12.00) ASHTON & BACKWELL UNITED v Portishead Town (Western Division 1) 661

Sat 26th – (15.00) CHARD TOWN v Wincanton (Western Div 1) 662

Mon 28th – (11.30) HANWORTH VILLA v Bedfont Sports (Combined Counties Premier) 663

Mon 28th – (15.00) LONDON COLNEY v Hadley (Spartan South Midlands Premier) 664

Tues 29th – NEWPORT (IW) v Cowes Sport (Wessex Premier) 665

…..

JANUARY 2016

Fri 1st – BALA TOWN v Rhyl (Welsh Premier) 666

Sat 2nd – BIGGLESWADE UNITED v AFC Dunstable (Spartan South Midlands Premier) 667

Sat 9th – LANCING v Arundel (Southern Combination Premier) 668

Sat 16th – CLEETHORPES TOWN v Maltby Main (Northern Counties East Premier) 669

Tues 19th – SELBY TOWN v Rossington Main (Northern Counties East Div 1) 670

Sat 30th – PETERBOROUGH SPORTS v Buckingham Town (United Counties Div 1) 671

…..

FEBRUARY

Fri 12th – WIVENHOE TOWN v AFC Sudbury Res (Eastern Counties Div 1) 672

Sat 13th – DEBENHAM LC v Great Yarmouth Town (Eastern Counties Div 1) 673

Fri 19th – DEN BOSCH v Eindhoven (Netherlands Eerste Divisie) 674

Sat 20th (15.00) – ONS BOZO SNEEK v Sprakenburg (Netherlands Topklasse) 675

Sat 20th (19.45) – HEERENVEEN v NEC (Netherlands Eredivisie) 676

Sun 19th – DE GRAAFSCHAP – Vitesse Arnham (Netherlands Eredivisie) 677

Fri 26th – COLLIERS WOOD UNITED v Sutton Compton Rovers (Combined Counties Premier) 678

Sat 27th – SPELTHORNE SPORTS v Chertsey Town (Combined Counties Premier) 679

…..

MARCH

Fri 4th – WALSHAM LE WILLOWS – Thetford Town (Eastern Counties Premier) 680

Sat 5th (12.00) – STOWMARKET TOWN v Woodbridge Town (Eastern Counties Div 1) 681

Sat 5th (15.00) – HADLEIGH UNITED v Fakenham Town (Eastern Counties Premier) 682

Sat 5th (18.00) – WHITTON UNITED v Brantham Athletic (Eastern Counties Premier) 683

Sat 12th (11.00) – WHITEHILL WELFARE v Gala Fairydean Rovers (Scottish Lowland League) 684

Sat 12th (14.00) – CRAIGROYSTON v Tynecastle (East of Scotland) 685

Sat 12th (17.00) – SPARTANS v University Of Stirling (Scottish Lowland League) 686

Sat 12th – (20.00) – Edinburgh City v East Kilbride (Scottish Lowland league)

Sun 13th (12.00) – EDINBURGH UNIVERSITY v Selkirk (Scottish Lowland League) 687

Sat 19th – BARTON TOWN OB v Worksop Town (Northern Counties East Premier) 688

Tues 22nd – GILLINGHAM TOWN v Longwell Green Sports (Western Premier) 689

Fri 25th – WEST ALLOTMENT CELTIC v Whitley Bay (Northern Div 1) 690

Sat 26th – BEDLINGTON TERRIERS v Norton & Stockton Ancients (Northern Div 1) 691

Mon 28th – (11.00) BILLINGHAM SYNTHONIA v Billingham Town (Northern Div 2) 692

Mon 28th – (15.00) Spennymoor Town v Scarborough Athletic (Northern Premier Div 1 North)

…….

APRIL

Fri 1st – CLACTON v Hadleigh United (Eastern Counties Premier) 693

Sat 2nd – FELIXSTOWE & WALTON UNITED v Saffron Walden Town (Eastern Counties Premier) 694

Tues 5th – SOUTHAM UNITED v Lichfield City (Midland Division 1) 695

Sat 9th – SHERBOURNE TOWN v Longwell Green Sports (Western Premier) 696

Sat 16th – BARNSTAPLE TOWN v Gillingham Town (Western Premier) 697

Tues 19th – NORTHAMPTON SPENCER v Northampton SR (United Counties Premier) 698

Friday 22nd – BILLINGHAM TOWN v Thornaby (Northern Div 2) 699

Sat 23rd – Berwick Rangers v East Fife (Scots Div 2)

Thurs 26th – BOLEHALL SWIFTS v Bromsgrove Sporting (Midland Div 1) 700

Sat 30th – BOURNE TOWN v Long Buckby (United Counties Div 1) 701

…..

MAY

Sat 7th – HARRISBURG CITY ISLANDERS v FC Cincinatti (United Soccer League – USA) 702

Comments are closed.

%d bloggers like this: